Kam po skončení Základnej školy ?

Je to otázka, ktorá trápi mnohých žiakov 8-ho a 9-ho ročníka. Aby sme im trošku uľahčili ich rozhodovanie p. uč. Z. Ševčíková zorganizovala spolu s vyučujúcimi niektorých stredných škôl v Čadci 15.decembra zaujímavé dopoludnie. Naši žiaci si mohli pozrieť veľmi dobré prezentácie z jednotlivých odborov Strednej školy obchodu a služieb v Čadci, priamo medzi nich zavítali študenti zo strednej školy  a predviedli svoje zručnosti. Naši žiaci mali možnosť vidieť šikovné kaderníčky, kozmetičky, ktoré skrášľovali priamo na mieste naše dievčatá a veru sa im to aj podarilo, z oboru kuchár- čašník sa zasa prezentovali cukrárenskými a pekárenskými výrobkami ako boli napr. rôzne slané jednohubky, makové rožky, či super flambované banány so šľahačkou, ktoré pripravili priamo pred žiakmi a samozrejme tak spestrili desiatu mnohých deviatakov a ôsmakov. Súčasťou bola aj krátka prednáška p.uč. Janíčkovej a p. majsterky z odborného výcviku. Žiaci kládli mnohé zaujímavé otázky a získali množstvo užitočných informácií. Myslíme si, že aj touto formou sme pomohli mnohým našim žiakom pri výbere budúceho povolania. Ďakujeme všetkým zúčastneným za spoluprácu.