Snehové kráľovstvo

V piatok 13. nadišiel ten správny januárový deň,  na ktorý túžobne čakali naši druháci.

Už ranný štvrtkový pohľad z okien nám napovedal, že  bude tomu tak. Počasie sa viac menej umúdrilo, mrazy povolili a pripadlo dostatočné množstvo krásnej bielej periny. To nás posmelilo, a tak sme začali plánovať a pripravovať snehovú aktivitu. Dôkladná príprava návrhov, dekorácií, príbehov a  snehuliackeho  projektu prebehla na vyučovaní.  Doma si deti  popripravovali potrebné rekvizity na výrobu snehových bytostí, ktorých nebolo málo. V ich rukách sa objavovali nosy, klobúky, gombíky a metly vyrobené zo všakovakých materiálov. S dostatočným množstvom fantázie využili papiere, plasty, látky aj prírodný materiál.  Nezabudli ani na vhodné oblečenie a pracovné náradie, ktoré predstavovali detské lopatky. Výber priestoru  pre snehové kráľovstvo  bol jednoduchý. Naša voľba padla na plochu v okolí školy, aby nám zostali postavení priatelia čo najbližšie. Spoločnými silami a s veľkým odhodlaním vyrastali z pod našich rúk úžasné výtvory, ktoré dostávali vlastné mená. Hoci sme sa venovali zábavnej činnosti, stihli sme si zopakovať niektoré vedomosti  zo slovenského jazyka aj matematiky. Cieľom dnešného piatkového dopoludnia bolo utužiť si svoje zdravie, zabaviť sa, ale aj upevniť vzájomné vzťahy a spoluprácu  medzi spolužiakmi. Dúfame, že sa nám to podarilo.

Mgr. Jarmila Bandurová