STRETNUTIE S VÍLAMI

V rámci projektu Rok čitateľskej gramotnosti, Mestská knižnica v Kysuckom Novom Meste privítali v mesiaci marec žiakov 1. ročníka ZŠ Nábrežná. Jej cieľom bolo vzbudiť u detí záujem o knihy, ich čítanie a snaha vychovať z nich čitateľov na celý život.

V posledný pracovný deň, v piatok, do priestoru knižnice docupitali, doleteli, aj doplávali víly, ktoré nám predstavili tety knihovníčky prostredníctvom prezentácie. S niektorými sme sa aj zoznamovali / Malá morská víla, dažďová víla, zúbková víla………./, ale len zľahka, aby nemali dôvod od nás odísť. V knižnici panovala dobrá nálada. Deti pozorne počúvali a potom sme sa spoločne rozprávali, diskutovali. Ani sme nezbadali ako k nám prišla – zúbková víla – pani Bc. Renata Kastanarasová dentálna hygienička. Takto netradične sme sa dozvedeli ako sa máme správne starať o náš chrup, aby nám vydržal zdravý čo najdlhšie. Aj tento rok sa prváci prejavili ako šikovné a veľmi zvedavé deti, ktoré mali množstvo otázok na zúbkovú vilu. Pani Renáta sa snažila na všetky zvedavé otázky zodpovedne odpovedať. Stretnutie bolo spontánne, poučné, ale aj aktívne. Na záver stretnutia nám tety pripravili tvorivú prácu – výroba kúzelnej, vílinej paličky – záložky do nášho šlabikára. Deti tvorili, vymýšľali, uplatňovali svoju fantáziu…….. a podarilo sa. Veď záložka je dôležitou pomôckou pri čítaní.

Knižnica síce nemôže dieťa naučiť čítať, ale môže rodičom aj škole pomôcť pri vytváraní pozitívneho vzťahu k čítaniu. Ďakujeme za krásne dopoludnie a už sa tešíme na pasovačku za čitateľov knižnice.