Zážitkové dopoludnie …

V piatok 20. januára absolvovali deti druhého ročníka nezvyčajné zážitkové dopoludnie.

Hneď zrána prebiehalo všetko tak, ako v každý všedný školský deň. Vyučovanie sa riadilo rozvrhom hodín, deti usilovne pracovali a plnili zadávané úlohy. Až po druhej vyučovacej hodine sme opustili budovu školy a vybrali sa do Mestskej knižnice. Tu sme už stálymi návštevníkmi, a tak každý  vedel, čo bude nasledovať. Všetci si vybrali zo svojich tašiek prečítané knihy, pripravili si čitateľské preukazy a poďho do dlhej rady k pani knihovníčke Mgr. Janke Hrubej. Až po vyzdvihnutí novej neprelúskanej literatúry sa druháci usadili v premietacej miestnosti. Témou dnešného dňa bol “ Psík v literatúre“. Zaujala nás prezentácia s daným námetom, do ktorej sa deti aktívne zapájali a preukázali mnohé znalosti.  Svoje čitateľské zručnosti si mohli overiť čítaním z úryvkov kníh, ktorých hlavným hrdinom bol pes. Započúvali sme sa do textov Jozefa Čapka O psíčkovi a mačičke, Erika Knighta Lassie sa vracia, Kristy Bendovej Šťastný pes a mnohých iných. Tety knihovníčky však mali pre nás pripravené prekvapenie, o ktorom sme ani netušili. Zrazu sa  len      zpoza dverí ozvalo prenikavé štekanie.  Do miestnosti vstúpili, manželia psovodi, záchranári zo Žiliny,  Martin a Zuzka s troma štvornohými kamarátmi. Nathan, Dorka a Baška sa nám predviedli absolútnou poslušnosťou svojich pánov. Tí si za svoje výkony vyslúžili obrovský potlesk detí a samozrejme vytúženú maškrtku. Zlatým klincom programu bolo prasiatko Oliver, ktorý s hravosťou plnil všetky úlohy, tak ako jeho  kamaráti.

Deti zhodnotili piatkové dopoludnie veľkým ĎAKUJEME. Tento deň bol pre nich nevšedný, zaujímavý a ako ony povedali, super!

Mgr. Jarmila Bandurová