Geografická exkurzia do Planetária M.Hella v Žiari nad Hronom

Dnes,16.10.2024, sa žiaci 6.ročníka ZŠ Nabrežná v Kysuckom Novom Meste, zúčastnili zaujímavej geografickej exkurzie.Navštívili Planetárium M. Hella v Žiari nad Hronom.V špeciálne upravenej miestnosti videli 3D film o ceste Voyager 1 a 2 k planétam Slnečnej sústavy,oboznámili sa so súhvezdiami nočnej oblohy,vypočuli si prednášku o ďalekohľadoch používaných pri výskume Vesmíru.Počasie nám prialo, a tak žiaci mali možnosť pozerať ďalekohľadom na Slnko,vidieť slnečné škvrny či protuberancie.
Cestou späť sme sa zastavili v Kremických Baniach, kde sa nachádza geografický stred Európy na Slovensku.Trochu sa nadýchali čerstvého vzduchu v lone jesennej prírody, urobili niekoľko fotografií a selfíčok, prezreli si 800 – ročný kostolík.Objavili neďaleký prameň Európa a takto nabudení novými informáciami a zážitkami,sme sa vydali na cestu do Martina, kde žiakov čaká tak vytúžená prestávka na občerstvenie a zakúpenie posledných suvenírov v OC Tulip.