Zdravá výživa na našej škole

Jeseň  je krásne ročné obdobie. Typická je krásne sfarbená príroda, rôzne odtiene žltej, červenej, oranžovej či hnedej farby, šuchotanie lístia, typická  jesenná vôňa zeme , jesenné hmly, prvé mrazíky. V tomto období sa objavujú aj prvé prechladnutia , nádchy, angíny a pod. Ako prevencia pomôžu určite vitamíny. Našim deťom sme ich dopriali v podobe čerstvej jabĺčkovej šťavy, ktorú  sme získali odšťavením jabĺčok z nášho školského pozemku. Deti si ich vlastnoručne nazbierali a ochotní ujovia v muštárni v Rudine nám ich  odšťavili. Takto získaná šťava putovala do všetkých tried  na škole. Bola plná čerstvých vitamínov a sladučká ako med.  Aspoň takouto trochou sme prispeli aj k tomu, aby si deti uvedomili , čo je to ,,zdravá výživa“, keďže 16. októbra  si pripomíname Svetový deň zdravej výživy. Súčasťou sprievodných akcií na našej škole je aj výstava  plodov  ovocia a zeleniny, niektoré priniesli žiaci zo svojich domácich záhrad, ale mnohé sú naše vlastnoručne dopestované na našom školskom pozemku – paradajky, rôzne papričky, feferónky, cukety, tekvice a pod. Na nástenke vo vestibule školy si môžu prečítať mnohé zaujímavosti aj o liečivých bylinkách, o príprave rôznych druhov ovocných aj zeleninových štiav, ktoré pomáhajú  na rôzne neduhy. Niektoré  z liečivých rastliniek sú aj súčasťou výstavy. Našich žiakov ešte čaká týždeň ,,jablkových koláčikov“, kedy starší  žiaci na hodinách techniky napečú dobroty pre všetkých  svojich spolužiakov.  Tak držíme palce, aby sa im vydarili .                                                              .

Pripájame zopár fotografií :