12. Noc s Andersenom v ZŠ Nábrežná

Čarodejnícka škola. Kto by si neželal do takej chodiť alebo aspoň sa v nej ocitnúť ? A nám sa to želanie vyplnilo.  Dňa 1.4. 2022 sa naša ZŠ Nábrežná zmenila na miesto čarov, fantastických  bytostí, čarovných predmetov, zvláštnych i tajomných situácií,…..a nezabudnuteľných zážitkov.  V tomto prostredí počas rozprávkovej noci žiaci 5. ročníka čítali, súťažili, tvorili…. Spolupracovali  i nadväzovali či prehlbovali priateľstvá.  Zabávali sa a niečo sa aj naučili. Stali sa súčasťou čarovného príbehu o Leovi , o Snehovej kráľovnej, o  Herrym Poterovi…. A na radnici zažili  neopakovateľné chvíle s pánom primátorom Ing. Mariánom Mihaldom , ktorý sa vďaka kúzlam  tejto noci zmenil na Dumbledora. Príjemné bolo i stretnutie s pánom  Mgr. Ladislavom Vendrinským, vedúcim odboru školstva.

Žiakov počas tohto nočného rozprávkového dobrodružstva v ZŠ Nábrežná sprevádzali učitelia: PaedDr. Igor Drexler, Mgr. Adriána Ondrejášová, Mgr. Slávka Svrčková, Mgr. Tatiana Chupáčová, Mgr. Alena Kavacká, Mgr. Andrea Tvaružková, Mgr. Renáta Čamajová,  Mgr. Monika Mojtová

Úprimné poďakovanie vyslovujem najmä Rodičovskej rade pri ZŠ Nábrežná, pánovi primátorovi Ing. Mariánovi Mihaldovi, pánovi Mgr. Ladislavovi Vendrinskému, Divadlu zo šuflíka, zúčastneným kolegom i vedeniu školy, správcovi školskej siete, pánom školníkom a  pani upratovačkám, žienkam z Optiky p. Furdekovej, žiačkam Tatianke, Emke, Klaudike i Simonke z 8.C.  Vedúcej školskej jedálne Ing. Vladimíre Klečkovej, pani kuchárkam, Pizzerii Viola a všetkým maminkám zúčastnených detí ďakujem za chutné dobroty. Vďaka, samozrejme,  patrí  aj všetkým tým, ktorí akokoľvek pomohli.  Dočítania o rok!

Mgr. Monika Mojtová, organizátorka a  koordinátorka projektu Noc s Andersenom v ZŠ Nábrežná KNM

A takto sa o podujatí vyjadrili niektorí zo zúčastnených žiakov:

„Všetko sa mi strašne páčilo.“ Lucia S.

„Veľmi sa mi páčilo Divadlo zo šuflíka.“ Tatiana H., Sára P.

„Bol to najlepší piatok.“ Tania Š.

„Páčilo sa mi, že sme boli tak dlho hore.“ Juraj M.

„Páčilo sa mi, keď sme išli na mestský úrad a ako bol pán primátor v kostýme Dumbledora a čítal nám.“ Sára P., Soňa Z., Simon M.

„Večera i raňajky boli výborné, divadlo bolo zábavné, téma noci bola vynikajúca.“ Tomáš Š.

„Celá noc bola úžasná. Program bol strašne super. No a spanie tiež nebolo zlé, som si myslela, že nám bude zima ako v ruskom filme, ale bolo to naopak.“ Diana H.

„Veľmi ma bavili všetky súťaže.“ Kristína S.

„Sestra mi doma povedala, že som ju mala zobrať so sebou a dúfa, že tam nabudúce pôjde aj ona. Páči sa mi ten zajko, čo som dostala. Ďakujem.“ Soňa Z.

„Páčilo sa mi, ako sa všetci obliekli, moc som sa nevyspala, ale stálo to zato.“ Ela M.

„Bolo to super a ja by som chcel byť takto aj 1 týždeň na Noci s Andersenom.“ Matúš B.

„Mne sa to veľmi páčilo. Chcel by som ísť ešte raz. Najskôr som nechcel ísť, váhal som, lebo som nevedel, čo ma tam bude čakať a potom to bolo super.“ Dávid P.

„Veľmi sa mi to všetko páčilo. Chcem sa poďakovať, odporúčam aj ďalším žiakom. Je to môj celoživotný zážitok. Tričko si nechám, aj keď mi bude malé.“ Michaela N.

„Ďakujem, že som sa mohol tejto noci zúčastniť Bola to jedna z najlepších nocí aké som zažil.“ Simon M.

„Bavilo ma, ako sme si všetci pomáhali.“ Ivan J.

„Veľmi som si to užila.“ Lucia K.

„Bol to najlepší zážitok. Dávam 10 z 10.“ Andrej R., Samuel L.

„Nikdy na to nezabudnem, keby sa dalo, išiel by som zase.“ Jakub S.

„A keď sme prišli do Rockfortu, tak to bolo super, nebolo to dobré ale fantastické.“  Alex K.

„Išiel by som ešte raz, bolo to super.“ Mattias O.

„Na rozprávkovej noci sa mi veľmi páčilo, nikdy na to nezabudnem. Radosť bola neuveriteľná.“  Sofia S.

„Veľmi sa mi páčilo. Téma mi veľmi sadla.“ Zoja Š.