Aktivity(+foto) 2021/2020

Háveďovníky v ŠKD

Záhradné témy sme tento rok v Škd ukončili ešte vytváraním háveďovníkov a hmyzích hotelov do našich skaliek. Deti pracne napĺňali kvetináče a búdky prírodným materiálom, dokonca si aj vyskúšali prácu s kladivom, ktorá aj tým najmenším išla od ruky ? ???️Dúfame,že sa hmyz bude v našich domčekoch cítiť „ako doma“ ?

Kvetinkové maľovanie

Sedenie v triedach v tomto počasí by bolo skôr za trest, preto sme dnes s deťmi z Škd využili krásne slnečné popoludnie na kvetinkové maľovanie ???️.  Deti vytvorili zaujímavé kvetinkové obrazy, preto dúfame, že doma s nimi potešia svojich blíkych 🙂

Kamienkové maľovanie

Máj je mesiacom, kedy všetko v záhrade prekvitá a inak tomu nie je ani u nás na Nábrežnej. Rozhodli sme sa s deťmi z Škd, že pomôžeme ozvláštniť skalky v našich areáloch maľovanými kameňmi. Deti maľovanie na kamene neskutočne uchvátilo a niektoré by maľovali asi dodnes, keby nám nedošli kamene…:D Maľovali sa najmä zvieratká-hmyz, lienky, korytnačky, krtkovia, dokonca aj tučniaci. Okrem toho aj srdiečkové kamene nesmeli chýbať. Dúfame, že naše výtvory potešia nie jedno oko 🙂

4. Máj : Deň sv. Floriána, alebo inak Deň hasičov a ŠKD

4.mája : Deň sv. Floriána, alebo inak Deň hasičov -je to jeden z mála dní, kedy majú hasiči okrem svojej ťažkej práce vyčlenený čas aj pre zvedavcov, ktorý ich navštívia. Medzi nimi sme boli aj my zo Školského klubu. Deti si deň veľmi užili a pozorne počúvali zaujímavosti z práce našich hrdinov. Hasiči sa nám naplno venovali a deti mohli vidieť a vyskúšať si viaceré veľmi zaujímavé činnosti: Spúšťanie po tyči, skúšanie hasičského výstroja, záchrana a fixovanie zraneného či striekanie z hadice a pod. Ešte raz veľké ďakujeme za ochotný prístup, určite sa vidíme opäť o rok 🙂

Lego v ŠKD

Posledné februárové dni v Škd sa niesli v znamení LEGO stavieb. Detičky sú nesmierne radi, že nám vedenie školy umožnilo opäť zakúpiť nové lego stavebnice, a preto sme sa rozhodli, že Vám ukážeme, ako nás stavanie baví. Vytvorili sme mini súťaž oddelení 1-2 roč. o najkrajší hrad. Nakoniec deti najviac svojim názvom aj stavbou oslovil Čínsky hrad. Víťazom blahoželáme. Bolo až neuveriteľné sledovať, aké rôzne detaily pri stavbe deti napadli.

Olympijské hry a ŠKD

Keďže aktuálne celý svet žije olympiádou a všade je počuť mená našich olympionikov, v škd sme so žiakmi 2.d, 3.a a 4.b vyrobili našich vlastných lyžiarov. Inšpirovali sme sa olympiádou a našou medailistkou či inými úspešnými lyžiarmi.
Výroba lyžiarov z chlpatého drôtika a drevených paličiek nás veľmi bavila a urobila radosť.

Valentínske pečenie v ŠKD

Valentínsky týždeň pokračoval aj v duchu ,,Valentínskeho pečenia,, – v škd sme nezaháľali a napiekli sme srdiečka zo slaného cesta. Neboli síce jedlé, no pri výrobe sme sa skvele zabavili a určite sme potešili našich blízkych (2.d, 3.a, 4.b). Takisto ako aj starší kamaráti, aj prváci vyrábali svoje srdiečka pre blízkych a posielajú pozdrav 🙂

Tvoríme so zážitkom: Srdiečkový týždeň

Tento týždeň sme sa s našim oddelením v Škd zapojili do „Srdiečkového týždňa“ online programu Tvoríme so zážitkom s arteterapeutkou Radkou Rubešovou, ktorá nám denne posielala námety na tvorenie. V celom tvorení nešlo o dokonalé výsledky a umelecké diela (aj keď niekedy sa to ozaj na umelecké diela podobalo), ale o to, užiť si proces tvorenia a nebáť sa tvorenia ako takého, a tiež podporiť u detí voľnosť pri tvorení . Spolu sme využili viacero výtvarných techník, ktoré sa budú dať aplikovať aj pri ďalších, už nie srdiečkových témach. Okrem samotného tvorenia mal program aj hlbšie myšlienku, o ktorých sme sa počas tvorenia rozprávali: láska, čo mám rád, zlomené srdce, ….Verím, že deti, ktoré sa zapojili prežili pekné chvíle a užili si celý týždeň naplno.Program pozostaval z:
1.Deň: Srdiečkový labyrint: Ako veľmi a hlboko sú v našom srdci zarytý, tí, ktorých milujeme…
2.Deň:Modelujeme svoje srdiecka…
3.Deň: Srdiečkový vankúšik:Schovávame do srdiečka všetko, čo máme radi…
4.Deň: Srdiečkové pexeso: Ako ľahko je zlomiť niekomi srdiečko (ublížiť druhému), ale ako ťažko ho potom opäť spojiť…
5.Deň: Srdiečkové prianíčka, darček,

Zima zima zimička…

Naše deti v škd zbožňujú sneh a bláznenie sa v ňom. Okrem váľania, guľovania a iných voľných zábaviek sme využili sneh aj iným spôsobom…Keď ho bolo pomenej vytvorili sme si zo stromov terče a skúšali svoju presnú „mušku“. Vo štvrtok pred polročnými prázdninami boli zasa ideálne podmienky na stavanie snehuliakov. Deti gúľali o dušu a s pomocou p. vychovávateľky dokázali poskladať obrovské gule na seba. Vytiahli sme aj formičky do piesku a deti z nich stavali rôzne pevnosti či koláčiky. Slniečko nám dotváralo počas dňa túto skvelú atmosféru.

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok ?

Detičky spolu s rodičmi a pani vychovávateľkami   školského klubu dokázali zmestiť neskutočne veľa lásky, pekných slov, pozdravov, dobrôt a iných darčekov do cca 30 krabíc, ktoré poputovali do CSS Kamence a potešia na Vianoce nie jednu babičku či deduška. Krabice sme vlastnoručne vyzdobili, nabalili sladkými  dobrotami, kozmetikou, vecami na zábavu, pozdravmi, vyrobenými darčekmi a inými krásnymi vecami predpísanými v tejto celoslovenskej zbierke. Pani vychovávateľka ich v pondelok odovzdala pani Marcele Liskovej, ktorá má na starosti naše mesto. Tá sa nám na oplátku poďakovala a posiela pozdrav všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa zapojili. Veríme, že do tejto dobročinnej akcie sa budeme môcť zapájať aj nasledujúce roky a viesť naše detičky k solidarite, súcitu a dobrým skutkom 🙂 Veľké ďakujeme

Košík plný ovocia a zeleniny v školskom klube

V piatok 12.11. rozvoniavali v školskom klube zdravé dobroty. Deti si najskôr spoločne pomocou interaktívnej tabule pomenovali jednotlivé druhy ovocia a zeleniny, potom sa naučili pomocou hier zatriediť ovocie a zeleninu do skupín. Keď dostatočne preukázali svoje vedomosti, na záver ich čakala najpríjemnejšia časť, a to hravá ochutnávka. Pomocou zatvorených očí museli zistiť, aké ovocie či zeleninu dostali k degustácii. Veľmi sa tešili a sledovali niekedy zamračené tváre spolužiakov, keď ochutnali napríklad citrón, cibuľu, cesnak, zázvor a podobné dobrotky. Samozrejme si pochutili aj na sladkom ovocí. Tešili sme sa so spoločne prežitého zdravého popoludnia.

Halloweensky týždeň v školskom klube

Prvý novembrový týždeň sa v školskom klube niesol v strašidelnej Halloweenskej nálade. Keďže sa u nás tento sviatok neoslavuje a nepatrí k našim sviatkom, v rámci poznávania kultúr iných krajín sme si aspoň spoločne pripomenuli niektoré zahraničné tradície spájané s týmto sviatkom. Potom sme spoločne zdobili tekvice rôznymi technikami od vyrezávania, maľovania, dekorovania až po kvetové aranžmány v tekviciach, ktoré ešte stále skrášľujú priestory našej školy. Okrem ozajstných tekvíc sme vyrobili z papiera či iných materiálov aj iné strašidelné príšerky. Pavúky, netopiere, bosorky, duchov by ste mohli vidieť pri vstupe do školy. Deti strašidelná tématika zabavila a veľa sme sa pri nej nasmiali.

Jesenné kreácie z prírodnín v školskom klube

Október je mesiac, kedy sa pani jeseň začína naplno ukazovať a prejavovať. Zafarbuje listy a ponúka nám rôzne prírodniny, z ktorých sa dajú vytvoriť krásne dielka. V školskom klube sme využili na tvorenie najmä listy, gaštany, oriešky a iné rastlinky, ale aj obyčajný papier. Staršie deti si vyrábali listové svietniky či rôzne strašidielka. S menšími deťmi sme laminovali prírodné obrázky z kvetov a byliniek,  ružičkové kytičky z listov. Keď sme k dispozícii nemali práve prírodniny vytvárali sme rôzne jesenné obrazy a výrobky z papiera, a tým si skrášlili prostredie na chodbách a triedach. Deti kreatívne jesenné čarovanie veľmi bavilo