Fotogaléria ŠKD

Aktivity 2018/2019

Aká práca, taká pláca …

Našim deťom zo Školského klubu sa oplatilo takmer celé predvianočné obdobie tvoriť a pracovať. Dnes 7.6. sa totiž konalo prvé vystúpenie Sokoliarov pre deti zo ŠKD, na ktoré si deti vlastnoručne zarobili, a to tým, že vyrobili krásne výrobky, ktoré sme predávali na Vianočných trhoch. Vstupné sme zaplatili z výťažku z tejto akcie.

Na vystúpení sme mohli vidieť a dozvedieť sa najskôr zaujímavé informácie o niektorých druhoch sov, ktoré žijú aj na našom území. Deti si mali možnosť pohladkať viaceré z nich. Počas odborného výkladu nám operence lietali ponad hlavy (a to doslova). Niektorí sme sa dokonca chvíľami aj báli J

Presný let niektorých operencov  sme si mohli vyskúšať na vlastnej koži, my – vychovávateľky. Išlo doslova o milimetre, keď sokol letel tesne poza naše hlavy a ako vrcholné číslo nám preletel priamo popred tváre, ktoré sme mali vzdialené cca. 30cm od seba. Na záver nás svojou návštevou poctili obrovské orly. Bolo čo obdivovať. Deti mali autentický zážitok z týchto nádherných operencov…

Totálne ohromujúca čokoláda

Totálne ohromujúca čokoláda sa môže kľudne objaviť aj v Mestskej knižnici. Àno,bola to totiž jedna z tém podujatia, na ktorom sme sa s deťmi zo Školského klubu zúčastnili dňa 5.6.(streda). Na úvod nám Riško prečítal rozprávku s tématikou čokolády. Potom nám tety knihovníčky odprezentovali niečo o tom, ako vznikla čokoláda, ako sa vyrába, aké druhy poznáme,…no a na záver? Azda najlepšia časť pre deti (súťažná). Deti najskôr súťažili so zatvorenými očami,kedy mali iba podľa ich chuťových pohárikov uhádnuť, aký druh známej čokolády jedia. Druhá disciplína potrápila viacero z nich: Pomocou čínskych paličiek mali poprehadzovať lentilky z misky do misky.
Ďakujeme tetám knihovníčkam a tešíme sa zasa nabudúce 😛

Októbrový čas v ŠKD

prečítať viac 🙂

Školský rok 2018/2019 sme v školskom klube odštartovali naplno. Hneď v septembri sme začali Výstavou domácich zvierat a pre tých menších si žiaci zo ZUŠ pripravili Divadelné predstavenie Palculienka.

Palculienka

Návšteva hasičskej stanice ŠKD

Na sviatok svätého Floriána deti zo 4. oddelenia Škd navštívili hasičskú stanicu. Výlet sa nám veľmi páčil, ujovia hasiči nám veľa o ich práci porozprávali, poukazovali, ale najviac nás bavilo samotné skúšanie hasičského výstroja či sedenie v autách, člnoch a iných stojoch.

Divadelné predstavenie PSÍČKOVO (28.2.) – Pri tomto divadle, sme sa
nasmiali..až nás bruchá boleli 🙂 🙂 🙂 Zároveň bolo pre nás
veľmi poučné – divadelníci nám ukázali, že :
– psík nie je zvieratko len nachvíľu, ale treba sa oňho s láskou
starať
– farba pleti, strih alebo výzor nie sú v živote to
najdôležitejšie 🙂

 

Aj my sme pomohli robiť karnevalovú výzdobu 🙂

 

Vianočné trhy v Škd sa niesli v príjemnej a priateľskej atmosfére. Všetkým zúčastneným ďakujeme 🙂

 

Tešíme sa na vianočné trhy (13.12.) a usilovne sa pripravujeme 🙂

 

Zima k nám prišla, Vianoce sa blížia …. Skrášľujeme priestory našej školy 🙂

 

Šarkaniáda v ŠKD

Ako sa zabávajú a tvoria prváčikovia

AKTIVITY 2016/2017

Výstava domácich zvierat

AKTIVITY 2015/2016

Jesenné tvorivé dielne

Súťaž – Človeče nehnevaj sa

Vianočné trhy

 Príprava na vianočné trhy

 Snehuliaci pre Mestskú knižnicu

Šarkaniáda

Strašidelné čítanie