Deň britskej kultúry 2016

6.mája 2016 sa na našej škole opäť uskutočnilo zážitkové vyučovanie anglického jazyka, ktoré nesie názov Deň britskej kultúry. Zúčastnila sa ho viac ako stovka žiakov zo ZŠ Nábrežná, ale zavítali k nám aj žiaci a ich pedagógovia z oboch kysuckonovomestských škôl, ako aj žiaci a pedagógovia z českej školy ZŠ Jablunkov a blízkej ZŠ Snežnica.

Hostia mali možnosť zažiť vyučovacie hodiny s pedagógmi z našej školy. Naši žiaci sa zase mohli oťukať na hodinách s p.uč. Krištofíkovou počas tvorivého písania, s p.uč. Vrzalom spoznávali britský pop a klasiku v podobe Beatles, s p.uč. Holešovou spoznávali tajomstvá Škótska a p.uč. Ponechalová im priblížila anglicky hovoriacu Austráliu.

„Zažili sme skvelý deň s výbornými učiteľmi. Dozvedeli sme sa veľa o Veľkej Británii, o angličtine. Po chodbách boli vystavené zaujímavé britské i americké miesta, informácie o významných ľuďoch, najmä o kráľovnej Alžbete II. Žiačky siedmačky a ôsmačky predávali cookies, muffinky a donutky. A tiež sme mohli vidieť typické londýnske suveníry, či anglické knižky. Na hodine sme mohli navrhnúť vlastné uniformy pre našu školu. Dozvedeli sme sa viac o britských školách a deti p.uč. Hmírovej nám predstavili originál britské školské uniformy. Naučili sme sa, že taká obyčajná veta môže mať viacero významov a cvičili sme si jazyk pomocou „tongue twisters“. Kreslili sme uhlíkom plagát o Británii a tiež sme mohli súťažiť o odmeny, videli sme prezentácie od učiteľov a scénka žiakov zo Snežnice o Slovenke, ktorá sa stretla so Škótmi, bola zábavná! Z tohto dňa si budem veľa pamätať, pretože som sa to učila zábavnou formou. Dúfam, že sa naša trieda zúčastní aj budúci rok 🙂 Ďakujeme všetkým vyučujúcim, ktorí sa do tohto špeciálneho dňa zapojili, tiež žiakom z iných škôl, že k nám prišli. Bol to zábavný deň so spomienkami navždy.“ (siedmačka Nika)

Už tradične sa vo vestibule konali sprievodné aktivity pre mladších žiakov. Tentokrát sa prišli o kráľovnej Alžbete II. a jej jubileu poučiť štvrtáci a piataci. Miška, Simona, Gréta, Majka, Michal a Rado z deviateho ročníka pre nich pripravili 20 minútové bloky, v ktorých sa dozvedeli niečo nové, ale tiež museli v pamäti loviť anglické slovíčka týkajúce sa kráľov, princezien a života na zámku. Ich pozornosť bola odmenená vecnými cenami ako kľúčenky a londýnske obaly.

Poďakovanie patrí všetkým vyučujúcim, ktorí sa do tohto dňa zapojili, pretože bez ich ochoty a nadšenia urobiť pre žiakov niečo viac, by tento deň nemohol vzniknúť. Hostí sme už spomenuli vyššie, preto „ďakujem“ patrí ešte pedagógom zo ZŠ Nábrežná: zemepisárkam p.uč. Jantošíkovej a  Vlčákovej, angličtinárkam p.uč.Ondrejášovej, Hmírovej, Heľovej a výtvarníčke Ľ.Kultánovej.

Reakcie českých žiakov zo ZŠ Jablunkov si môžete prečítať TU

Thank you a lot!

Mgr. J.Madigárová Kubišová – organizátor akcie

Fotor 14634178324358 - Copy

Fotor 146341737973753 - Copy

Fotor 146341762399554 - Copy

Fotor 146342191839692 - Copy

Fotor 146342251428416 - Copy

Fotor 146342209354232 - Copy

 

Zanechať odpoveď