Ďakujeme, že Vás máme

Deň matiek je deň, kedy sa vzdáva pocta matkám a materstvu.

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám, mamičkám, mamulienkam… Ako sme si tento sviatok pripomenuli my, deti prvého ročníka?

Nuž prípravy začali už niekoľko týždňov vopred. Ako prvé prišli na rad  pozvánky pre mamičky a staré mamičky, aby sme ich vopred informovali o pripravovanom slávnostnom posedení.  Pestrý, sviatočný scenár, v ktorom vystúpilo  každé dieťa prišiel na rad ako druhý.  V priebehu niekoľkých nasledujúcich dní vznikali z  našich šikovných rúk pestrofarebné kytičky kvetov a milé srdiečka.

Z nedočkavosťou a iskričkami v očiach sme privítali štvrtok 12. máj.  Prvácke triedy sa postupne zapĺňali milými hosťami, medzi ktorými neboli len mamy a staré mamy, ale aj ockovia a  starý otcovia. Nechýbali ani súrodenci, krstní rodičia, či tety a ujovia. V popoludňajších hodinách sa budovou našej školy začala šíriť hudba a spev. Prváčikovia s veľkým úsilím   predvádzali milý program. Recitovali, spievali, tancovali a ďakovali za lásku plnú nehy, za dni šťastné, za dni hravé,  za to, že vždy mamy stoja blízko pri nich. Ich odmenou za vynaložené úsilie im bol znejúci potlesk i  vykotúľané slzičky šťastia.

Ďakujeme všetkým  mamám i starým mamám, nech sú krásne, šťastné, zdravé a ľúbené.

Mgr. Jarmila Bandurová

denmatiek1

 

denmatiek2

denmatiek3

Zanechať odpoveď