Škola v prírode – Belušské Slatiny

V pondelok 9.5. prišli druháci do školy bez školských aktoviek. Miesto nich im rodičia doniesli kufre a cestovné tašky.  40 druháčikov  sa rozlúčilo s rodičmi a nastúpilo do autobusu. Keďže niektorí  išli prvýkrát na 5 dní bez rodičov, kývali rodičom z okna aj so slzičkami v očiach. Autobus nás odviezol do Belušských Slatín. Tu už zvíťazila detská zvedavosť a po slzách ani stopy. Deti sa ubytovali a po chutnom obede a prvej vychádzke do prírody sa už čľapkali a plávali v bazéne, ktorý bol priamo v hoteli. Vo večernom programe sa deti rozdelili do 5 indiánskych kmeňov. Boli to kmene levov, mačiek, vlkov, medveďov a sokolov. Deti  si ako správni indiáni vytvorili svoj totem a bojový pokrik.  Tešili sa na aktivity, ktoré pre nich pani učiteľky pripravili.  Hneď  na druhý deň  absolvovali výlet do Trenčína na hrad. Každý deň im priniesol niečo nové: určovali stromy a rastliny, behali, plávali, športovali, hrali sa,  súťažili, opekali špekáčiky,  tancovali, písali rodičom pohľadnice, ochutnali vodu z liečivého prameňa,  ale aj upratovali izby, aby získali, čo najväčší počet bodov. Deti za splnené úlohy a vyhraté súťaže získavali mimoňov. A veruže ich niektoré deťúrence mali neúrekom. Pri toľkých aktivitách deťom vždy poriadne vyhladlo. A pani kuchárky mali pre ne pripravené výborné jedlá.

Týždeň ubehol ako voda a v piatok 13.5. nás autobus doviezol späť do KNM. Statoční a vysmiatí druháci sa zvítali so svojimi rodičmi s množstvom veselých zážitkov, spomienok, suvenírov, mimóňov a diplomov.

Zanechať odpoveď