,,DEŇ ZEME“- ZŠ Nábrežná

Včera, 22.apríla, mala sviatok naša milá planéta Zem. Každý rok si vždy povieme :,,Už asi ani nemusíme ísť zbierať odpady do prírody, nemusíme čistiť neporiadok za iných !“ Ale opak je bohužiaľ pravdou. Naši deviataci , konkrétne – trieda 9.C- sa zapojili do akcie ku Dňu Zeme a veru sme boli nemilo prekvapení, aké množstvo rôznych odpadov sme zasa nazbierali. Zamerali sme sa na úsek na nábreží rieky Kysuce – od lavičky do Lehoty až po Radolský  most . Nazbierali sme  zasa niekoľko vriec rôznych odpadov, ktoré do prírody určite nepatria. Naši spoluobčania sú naozaj nenapraviteľní, odpadu bolo síce oveľa menej ako pred pár rokmi, keď sme s akciou začínali, ale aj tak…Najkrajšou odmenou pre nás by bolo , keby sme sa vrátili z brigády s prázdnymi vrecami. Snažíme sa aj našim žiakom vštepovať,  že bez prírody sa žiť nedá, že ona tu bez nás bude, ale my bez nej nedokážeme existovať! Je čas zamyslieť sa nad tým, ale to sa netýka len vyhadzovania odpadov do voľnej prírody, ale celkovo nášho  majetníckeho  správania sa k našej matke – PRÍRODE na celom svete. Pripájame aj pár fotografií , posúďte sami:

PRED

PO