„Na oblohe slnko žiari, blížia sa k nám sviatky jari.“

Veľká noc už klope na dvere, ale tento rok bude trochu iná. Sme v situácii, kedy by sme mali obmedzovať pohyb a kontakt s ľuďmi. Pre Veľkú noc sú typické určité zvyky a tradície, ktoré sa však v posledných rokoch vytrácajú. V marci sme si so žiakmi v ŠKD pripomenuli mesiac kníh, kde sme čítali knihu O psíčkovi a mačičke, a zapojili sa tak do aktivít v rámci zahraničných projektov našej školy. Za krátku chvíľu nám zakvitli jarou aj nástenky. Všetky deti v ŠKD sa pod vedením svojich pani vychovávateliek s chuťou a radosťou pustili do zhotovovania farebných kvetov, motýľov, vtáčikov,  rozkvitnutých stromov a veľkonočný vajíčok,  ktoré teraz zdobia interiér školy. Preto patrí všetkým pochvala za šikovnosť, snahu a chuť takto si spestriť svoje okolie v škole.

Spracovala: Natália Kozelková, foto: vychovávateľky ŠKD