Etwinningový projekt eTeaTime

eTeaTime je názov etwinningového projektu, na ktorom sa od septembra bavíme so šiestakmi o čaji. Šiestaci z Béčka už okrem zisťovania, kto s kým a kedy najčastejšie pije čaj, písali aj básne o čaji, ale tiež recitovali básne českých, tureckých a talianskych detí, s ktorými zdieľajú elektronickú čajovňu v priestore Twinspace. Angličtina a počítačové znalosti, to je to, čo si v e-čajovni rozvíjame. Do toho miešame výtvarné aktivity, s ktorými šiestakom na dištančnom vzdelávaní doteraz pomohli tretiaci z 3A počas prezenčného vyučovania. Každý z nás počul o britskom zvyku pitia poobedňajšieho čaju so sušienkami na zahryznutie. Vedeli ste však, že turecké deti milujú studený čaj s mliekom čapovaným z karafy a nalievaným do skleneného pohárika? Všetci účastníci projektu sa vyjadrili, že čaj sa im spája s príjemnými chvíľami, čo vyjadrili aj v myšlienkových mapách slovami ako relax, family, sweet. Minulý týždeň sme poslali deťom z Talianska balíček čajovej kolekcie zo Slovenska a aj my čakáme čajové prekvapenie od nich. Počas veľkonočných sviatkov natočili šiestaci videá o tom, ako si urobiť čaj a vychutnať si chvíľku s čajom, a tak vedieť zrelaxovať telo i dušu. Naša čajovňa pokračuje do konca školského roka a výsledky našich prác si môžete pozrieť tu: https://twinspace.etwinning.net/122881/pages/page/1051250

Naše zistenia z dotazníka 4 krajín:

Ľudia zvyčajne pijú čaj poobede a počas zimných mesiacov.

Obľúbené je pitie ovocného čaju, vedie citrónový čaj a čaj z červeného ovocia.

Ak niekto pije bylinkové čaje, uprednostňuje mätový alebo zázvorový čaj.

Najlepší čaj robia mamy a babičky. Väčšinou si vychutnávame čaj v kruhu rodiny.

Čaj si radi sladíme – medom alebo cukrom. Sladká chuť čaju je obľúbená.

Niektoré deti ešte nikdy nekupovali v obchode čaj.

Napísala: Mgr. Jolana Madigárová Kubišová