Jarné prázdniny 2019

Jarné prázdniny sa dajú využiť všelijako.

Tí, ktorí majú radi aktívny relax, si môžu zašportovať. Tí, ktorí radi čítajú môžu siahnuť po dobrej knihe. Tí, ktorí  radi  leňošia si môžu oddýchnuť  v posteli,  pri televízore, či počítači.

Niekoľko detí našej školy sa rozhodlo stráviť prvé tri  dni jarných prázdnin v spoločnosti pani učiteľky Hruškovej a  Bandurovej.  Nie, v tieto dni sa neznámkovalo, neskúšalo a ani nepreberalo nové učivo. Spoločne sme sa len zabávali, tvorili, športovali a vzájomne sa tešili zo svojej prítomnosti.

Hneď v pondelok sa školské lavice zaplnili množstvom výrobkov našej tvorivej dielne. Prvotné dopoludňajšie zamestnanie vystriedal aktívny pohyb v  školskej telocvične.  Činnosti sme spojili s radosťou a smiechom, vtipom a zručnosťami v jednotlivých súťažiach zároveň.

V utorok naše kroky viedli do obľúbenej Mestskej knižnice. Tety knihovníčky, tak ako vždy, nás vítali s úsmevom a množstvom nových aktivít. Tento raz to bola prezentácia s názvom Slovenské naj… Hory, roviny, rieky, jazerá, jaskyne, termálne vody, minerálne vody, stromy a kvety to všetko bolo súčasťou už nám známych, ale aj nových vedomostí.

Streda bol deň, na ktorý sa deti najviac tešili. Naším táborovým cieľom bolo utužiť si svoje zdravie rekreačným plávaním. Navštívili sme Mestskú krytú plaváreň v Žiline a dosýta sa vyšantili vo  vode.

Spoločné táborové dni končili v stredu popoludní. Každý z nás bol príjemne unavený  a obohatený o  množstvo  nových zážitkov  a poznatkov.

Mgr. Jarmila Bandurová