Mydielkové čarovanie v ŠKD

Tento rok sme sa prvýkrát rozhodli v Školskom klube vyskúšať vyrábať vlastné mydielka, nakoľko je to v súčasnosti veľmi populárne.

Domácky vyrobené mydielka majú svoje výhody: sú zdravé pre pokožku, môžu obsahovať kozie mlieko, bambucké maslo, výťažky z olivového oleja a iné telu prospešné látky. Okrem toho si každý môže zvoliť svoju vlastnú farbu, tvar či vôňu, a tak sa môže mydlo stať nielen potrebnou vecou v oblasti hygieny, ale aj dekoračným a voňavým predmetom.

Výroba mydielok je veľmi jednoduchá a deti ju priam zbožňujú. Stačí mať mikrovlnku a potrebnú hmotu na vyrábanie. Postup je nasledovný: Kúsok mydla roztopíte v mikrovlnke, kvapnete vôňu a farbu, zalejete formičku, necháte uschnúť na pár minút a je to J Túto techniku zvládli dokonca aj malí prváčikovia, ktorí si mydielka hneď brali domov, aby obdarovali svoju mamičku alebo niekoho blízkeho. Starší žiaci si niektoré mydielka zobrali, iné predávali na vianočných trhoch. Touto príjemnou zábavkou sme si spestrili niekoľko dní v školskom klube. Deti opäť skúsili niečo nové a určite sa pri najbližšej príležitosti k tomu ešte vrátime.