Vianočné trhy v ŠKD

Tak, ako každý rok, už niekoľkýkrát sa u nás v Školskom klube konali Vianočné trhy. Stali sa akousi tradíciou, na ktorú sa tešia nielen deti, ale aj rodičia.

Samotná príprava tejto akcie je dosť náročná ako pre deti, tak aj pre pani vychovávateľky, ktoré museli prinášať rôzne nápady na výrobky, motivovať deti a pomáhať im s výrobou výrobkov na predaj. Nie jeden týždeň pred Vianocami sme v ŠKD trávili rôznym maľovaním, pletením, vyfarbovaním, lepením, šitím, vykrajovaním a podobne. Rodičia, ktorí prichádzali pre svoje deti sa už nevedeli dočkať, kedy si ich výtvory budú môcť prísť hrdo kúpiť.

Až jedného dňa v príjemnej predvianočnej atmosfére, vo vyzdobených priestoroch školy s vianočným stromčekom či vianočnou hudbou, sa v stredu (19.12.) rozložili „stánky“ a deti si mohli vyskúšať ozajstný trhový predaj. Mohli si vyskúšať počítať a pracovať s peniazmi. Niektorým išlo počítanie a vydávanie peňazí výborne, iní potrebovali pomoc samotných kupujúcich rodičov alebo kamarátov J.

Ako občerstvenie sme rodičom, ale aj deťom podávali detský punč, cukríky či medovníky, ktoré tretiaci a štvrtáci sami nazdobili. Rodičia, kamaráti a deti sa postretávali a pri punči v priestoroch trhov sa mohli porozprávať, kúpiť si nejaké výrobky, popočúvať koledy a pospomínať rôzne príhody.

Vyzbierané peniaze, ktoré znovu ako každý rok použijeme na zaplatenie niekoľkých predstavení pre samotné deti zo ŠKD v druhom polroku školského roka a zvyšok na dekoračný materiál na výrobu produktov na budúce vianočné trhy.

Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa opäť o rok 🙂