Dominik medzi piatakmi

Mnohí naši žiaci sa venujú rôznym mimoškolským aktivitám. Zistili sme, že sú veľmi šikovní . Preto sme oslovili deviataka   Dominika Mindeka , aby svoje získané teoretické, ale aj praktické skúsenosti z rybárčenia, odovzdal svojim mladším spolužiakom . Veľmi pekne sa ujal pozície prednášajúceho . Ryby – veľmi zaujímavé a pre prírodu dôležité organizmy. Podarilo sa mu priblížiť život rýb v našej Kysuci aj v  priehrade Neslušanka. Porozprával svojim mladším spolužiakom  aj veľa zaujímavého o rybárčení – aké druhy rýb sa mu podarilo už uloviť, že rybár nielen loví, ale sa musí o ryby a vodné toky aj postarať -zúčastňuje sa rôznych brigád a pod. Žiaci sa naučili  spoznávať jednotlivé druhy rýb ,zopakovali si stavbu tela ryby .  Priniesol  ukázať deťom  aj  pomôcky , ktoré rybár používa- najviac sa im páčili pestrofarebné mušky, voňavé a rôzne sfarbené návnady na ryby, háčiky a pod. Deťom sa takáto forma výučby páčila a veríme , že v ich  radoch sú tiež budúci rybári. Dominikovi ďakujeme a prajeme veľa krásnych zážitkov na vode ! 

Pripájame aj zopár záberov z akcie :