FARMA BÁRDY – KĽAČE JASENOVÉ

Pre žiakov 6-teho ročníka sme zorganizovali návštevu farmy hospodárskych zvierat  Farma Bárdy – Kľače- Jasenové. Hneď pri vstupe na farmu ich vítali exotické druhy papagájov- žako, ara – ktoré sa dokážu naučiť aj hovoriť. Videli tu takmer všetky domáce zvieratá, ktoré mohli kŕmiť a hladkať. Rôzne druhy hydiny, dokonca aj ich mláďatka- húsatá, káčatá, kuriatka.  Najviac ich prekvapil páv, ktorý bol celý biely(albín) a malé páviky a pštrosy. Z cicavcov sa stretli so zajačikmi, somárom, koníkmi, kozami a kozliatkami, dokonca videli a hladkali aj lamy. Súčasťou farmy je aj rybník, v ktorom chovajú kapre a amure. Po oboznámení sa so zvieratkami , si mohli žiaci zakúpiť domáce produkty- kozí syr, ovocný kozí nápoj, korbáčiky a pod. Myslíme si, že práve takýto spôsob výučby je pre deti obrovským prínosom , vidia ako sa zvieratá chovajú a aj ako sa treba o ne starať. Uvedomujú si, že kvalitné potraviny sa dorábajú aj doma na farmách –  u nás na Slovensku.