Deň zdravej výživy so štvrtákmi

V piatok 14. októbra 2016 si žiaci štvrtého ročníka ZŠ Nábrežná pripomenuli Svetový deň výživy. Október, ako jeden z najkrajších mesiacov roku, hýri farbami nielen listov na stromoch, ale aj farbami zdravia a vitamínov. V tento mesiac nám príroda ponúka veľké množstvo vitamínov v podobe ovocia a zeleniny. Práve tento mesiac je ten pravý, kedy si pripomíname nielen na Slovensku, ale aj po celom svete, že to, čo jeme ovplyvňuje naše zdravie. Cieľom tohto dňa bolo hravou formou oboznámiť žiakov 4. ročníka so zdravou výživou a priblížiť im túto problematiku. Súčasne prebehlo viacero aktivít zameraných na propagáciu zdravej životosprávy a životného štýlu. Pod vedením  pani učiteliek žiaci  v priebehu dňa vytvárali projekty zamerané za zdravú výživu, riešili ovocné aj zeleninové tajničky, písali recepty na zdravé nátierky, počítali matematické príklady s jablkom Blkom a  čítali si rozprávku o Žrútikovi. Všetky tieto aktivity boli zaujímavé a poučné. Najmä pri čítaní rozprávky o Žrútikovi, a následnej práci s textom si žiaci uvedomili, aké zdravotné následky môže mať nezdravá strava. Na poslednej vyučovacej hodine si žiaci z doneseného ovocia a zeleniny  pripravovali rôzne šalátiky. Pri svojej práci boli žiaci veľmi tvoriví. Ich ovocné či zeleninové šaláty naservírované v krásnych miskách a na tanierikoch boli nielen zdravé, ale aj chutné. Výstava „zdravých pochúťok“ bola pre všetkých veľmi inšpiratívna.

Mgr. Edita Zvaríková Kubalová