11. NOC S ANDERSENOM v ZŠ Nábrežná

Na divokú prériu sa zmenili priestory našej školy v piatok 29.3. 2019 počas 11. Noci s Andersenom v ZŠ Nábrežná v KNM.

Žiaci 5. ročníka ZŠ Nábrežná  a žiaci partnerských  škôl ZŠ Lesní a ZŠ Sienkiewicze  z Jablunkova   si zmerali svoju šikovnosť, odvahu a kreativitu  v rôznych aktivitách.

Zážitkom pre všetkých zúčastnených  bolo hudobné vystúpenie Brass Tria pod vedením Mgr. Štefana Zábojníka Dis. art., predstavenie Divadla zo šuflíka i návšteva u pána primátora Ing. Mariána Mihaldu, ktorý po milom privítaní deťom prečítal úryvok zo svojej obľúbenej knihy o Harrym  Potterovi.

Žiakov počas tohto rozprávkového dobrodružstva sprevádzali v ZŠ Nábrežná učitelia: PaedDr. Igor Drexler, Mgr. Adriána Ondrejášová, Mgr. Slávka Svrčková, Mgr. Tatiana Chupáčová, Mgr. Monika Mojtová (ZŠ Nábrežná) a Mgr. Eva Lysková, Renata Kohutová (ZŠ Jablunkov).

Štvrtýkrát vycestovali na výmenu do Jablunkova aj naši žiaci s pani učiteľkami Mgr. Vierou Hmírovou a Mgr. Martinou Janekovou.

Úprimné poďakovanie vyslovujem najmä Rodičovskej rade pri ZŠ Nábrežná, Brass Triu pod vedením Mgr. Štefana Zábojníka Dis. art,  Divadlu zo šuflíka, pánovi primátorovi Ing. Mariánovi Mihaldovi, zúčastneným kolegom, kolegyni Mgr. Oľge Štefánkovej, vedeniu našej školy i vedeniu partnerských škôl, koordinátorkám projektu partnerských škôl,  pánom školníkom a  pani upratovačkám. Vedúcej školskej jedálne Ing. Vladimíre Klečkovej, pani kuchárkam,  pizzerii Michaelo a všetkým maminkám zúčastnených detí ďakujem za chutné dobroty. Vďaka, samozrejme,  patrí  aj všetkým tým, ktorí akokoľvek pomohli.

Dočítania o rok!

Mgr. Monika Mojtová, organizátorka a  koordinátorka projektu v ZŠ Nábrežná v KNM

A takto sa o podujatí vyjadrili niektorí zo zúčastnených žiakov:

„Dobrá nálada, super jedlo, aktivity pripravené a zvládnuté na jednotku,  super výkon učiteľov, spojenie jazykov tiež na jednotku. “  Karol  V.

„Na rozprávkovej noci sa mi páčilo. Jediným negatívom bolo, že som nemohol spať, lebo ma ostatní žiaci furt vyrušovali.“  Filip F.

„Bylo to super. Skvělí organizátoři.  Všechno bylo super. Snídaně super.“ Adam G.

„Táto akcia sa mi veľmi páčila, rôzne úlohy a disciplíny boli výborné.“ Jakub C.

„Moc se mi tu líbilo, program se mi líbil, bylo co dělat.“ Ester K.

„Veľmi ma to tu bavilo, bola tu veľká sranda, Chcela by som si to ešte niekedy zopakovať.“  Vanessa T.

„Podľa mňa sa Noc s Andersenom veľmi vydarila, všetko úžasné, suprové, mega. “ Alyssa H.

„Páčilo sa mi, že to nebolo obyčajné ale zaujímavé.“  Vanesa J.

„Andersen na Slovensku se mi hodně líbil, program byl taky super.“

„Páčilo sa mi, že som získal veľa zážitkov.“ Jakub H.

„Pani učiteľky,  som šťastná, že ste nám urobili taký krásny večer. Našla som si aj šesť  kamarátov z Česka.“

„Bavili ma aktivity, a mali sme toľko jedla ako v nejakom hoteli. Pani učiteľky, ďakujem vám, že ste sa o nás tak dobre starali. Budem na túto noc dlho spomínať.“  Vivien P.

„Bylo to super, moc jsem si to užil, kdybych mohl, pŕijel by jsem znova.  Nejvíce se mi líbila snídaně a souteže.“ Vojtěch J.

„Noc s Andersenom bola úžasná, program tiež fantastický, vôbec som sa nenudila. Učitelia veľmi milí a bola s nimi sranda.“ Tatiana U.

„Noc s Andersenom sa podarila na jednotku. Budem sa tešiť,  keď pôjdem aj  na budúci rok, poklona pre pani učiteľky, že to s nami vydržali“. Dominika J.

„Moc jsem si to užila a poznala jsem nové kamarády.“ Klára M.

Fotogaléria: