Trieda 4.A na spoločnom výlete

Vo sviatočný deň 15.septembra 2021 mali žiaci 4.A triedy možnosť spoznať zaujímavý kút v našom kraji – kalváriu v Krásne nad Kysucou. Jednotlivé zastavenia sú celé z kovu a autor tohto jedinečného diela, Stanislav Mikovčák, použil netradičné komponenty – časti starých nástrojov, ktoré sa používajú dodnes. Klince, reťaze, drôt, podkovy…                                                                            Asi po hodine sme zdolali strmý terén a pri osade U Jantov sme sa z rozhľadne, ktorá bola tiež naším cieľom, kochali krásnymi prírodnými scenériami, pretože počasie nám prialo a viditeľnosť bola veľmi dobrá. Spiatočnú cestu sme absolvovali cez osadu Vlčov na železničnú stanicu do Krásna. Dúfam, že výlet sa páčil nielen žiakom, ale i rodičom, ktorí sa tejto akcie zúčastnili.

Jarmila Michelová, tr.uč. 4.A triedy