Naše hodiny techniky

Hurá!!! Po prázdninách sme opäť v školských laviciach. Hodiny techniky však naši žiaci trávia nielen v triedach, ale najmä v modernej a perfektne vybavenej školskej dielni ,ale aj na našom školskom pozemku. Žiaci sa tu zapájajú do rôznych prác, v rámci ktorých ošetrujú zeleň v okolí školy, zbierajú dopestované plody ovocia  a zeleniny. Na  políčkach sa nám podarilo vypestovať cviklu, petržlen, mrkvu, kaleráb, cibuľu , v lete dorastali postupne šaláty,  cukety, patizóny,  vo fóliovníku nám krásne narástli chutné  papriky, paradajky, pálivé papričky  a dokonca tu pestujeme aj dva banánovníky. V blízkosti fóliovníka máme malé jahodovisko, kde sa nám urodili  prvé  voňavé jahody. Veľmi krásne nám zakvitli  dve lúky –Lednická a Strakonická,  sú naozaj úžasné, plné nádherných cínií, nevädzí, vlčích makov a iných lúčnych kvetov.  Deti zbierajú krásne a zdravé jabĺčka ,ktoré využívame na pečenie chutných koláčov, v mesiaci október ich začneme odšťavovať  a tiež sušiť , aby sme získali zdravé maškrty . Úspešne sme si  odpestovali  vlastné kríky  ríbezlí, josty a arónie. Nechýbajú tu ani malé kríčky čučoriedok.  V bylinkových skalkách nám rozvoniavajú rôzne liečivé  bylinky – šalvia, medovka, rozmarín, mäta, nechtík lekársky, materina dúška- žiaci sa ich naučia najmä spoznávať a zároveň aj využívať ich liečivé účinky. Stále je čo robiť a najdôležitejšie je , že naše deti práca na záhrade baví  a napĺňa. Pripájame aj zopár aktuálnych  fotografií- posúďte sami