Jazyková stáž pre učiteľov nemčiny

30. júnom 2024 sa skončil škol.rok 2023/24 a začali sa dni vytúženého oddychu. Žiadne ranné vstávanie, žiadny stres…Ja som však pracovne neskončila, len som vymenila pozíciu učiteľa za pozíciu žiaka. Od 1.7. do 12.7.2024 som na jazykovom kurze pre učiteľov nemčiny z programu Erasmus + vo Viedni. Túto vzdelávaciu činnosť zastrešuje ActiLingua Academy. Okrem veľkého množstva mladých ľudí z celej Európy je tu aj malá desať členná skupina učiteľov zo štyroch štátov: z Česka, Poľska, Vietnamu a Slovenska. Prvý deň bol taký zoznamovací a informatívny, ale dnes sme už pracovali naplno. Venovali sme sa dôležitým jazykovým kompetenciám ako je : Lesen – čítanie , Schreiben – písanie – a Sprechen rozprávanie . Náš lektor Michael nevynechal ani skupinovú prácu. Z teórie sme prechádzali do praktického vyučovania. Na základe kľúča sme vytvorili skupiny a plnili pridelené úlohy. Dnes  poobede sme sa dostali i do historického centra mesta, ktoré bolo plné turistov. Zajtrajší program je venovaný ďalšej jazykovej zručnosti a to je Hӧren – počúvanie.

Srdečný pozdrav z Viedne  zasiela Jarmila Michelová.