Olympijský deň na Nábrežnej

Citius Altius Fortius (rýchlejšie vyššie silnejšie), je heslo novodobých Olympijských hier, jeden z olympijských symbolov vyjadrujúci úsilie olympijského hnutia o zvýšenie športovej výkonnosti. Vo štvrtok 26. mája nešlo medzi deťmi z Nábrežnej o zvyšovanie výkonnosti, ale ducha olympizmu bolo cítiť všade, najmä však z malých vzrastom ale veľkých chuťou zašportovať a zasúťažiť si. Olympijský deň, o to dnes išlo, zrealizovali pedagógovia pre naše detičky pod záštitou Slovenského olympijského a športového výboru. Základnými piliermi zápolenia žiakov prvého stupňa boli myšlienky Hýb sa! Uč sa! Objavuj! a Spoločne za lepší svet! Na bežeckom ovále a priľahlých športoviskách si to dnes „rozdalo“ takmer tristo športovcov „z rôznych krajín“. A tak, ako to môžme vidieť na skutočných OH, aj tie naše mali slávnostný nástup, zapálenie olympijského ohňa, vztýčenie olympijskej vlajky, sľub za športovcov a rozhodcov, príhovor šéfa školského olympijského výboru, teda mňa, riaditeľa školy. A po veľmi veselej rozcvičke so šialeným žabiakom (Crazy Frog) sa súťažilo, samozrejme v duchu fair play, v štafetovom behu, hode NERF Vortexom, v skoku do diaľky z miesta a v zdolávaní prekážkovej dráhy. Ak začnete mať radosť z pohybu, ste na najlepšej ceste dostať pohyb pod kožu, do žíl, do svojho srdiečka. Koniec koncov, aj tomu srdiečku šport prospieva. Všetci, ktorí pripravili a organizovali dnešné dopoludnie, cez pedagógov, dievčatá deviatačky, fotografa aj zvukára, museli mať obrovskú radosť a zadosťučinenie. Ani slniečko si nenechalo újsť tento priamy prenos. NÁBREŽNÁ, to je okrem iného, aj ŠPORT. Je dôležité spomenúť aj tých, ktorí prispeli k zdárnemu dopoludniu: rodina Ochodničanová, pán Kubík zo spoločnosti TARIQ Holding, pán poslanec MZ a VÚC Dušan Mičian, pán predseda Mgr. Jaroslav Klus za Olympijský klub Kysuce, kolegyňa Mgr. Janeková a samozrejme Slovenský olympijský a športový výbor. Aj keď súťaže mali svoje víťazné kolektívy (1.A, 2.A, 3.A a 4.C), víťazmi sme boli všetci, lebo tu platilo zase to staré Cézarovske „Vini Vidi Vici“ , prišiel som, videl som, zvíťazil som. Do zošportovaniasa Folks ???????♥️?

Bohatá nádielka fotiek z akcie 🙂