NA KONFERENCII KRAJÍN DUNAJSKÉHO REGIÓNU

Učiteľská profesia nie je len o tom, postaviť sa pred katedru, skúšať a prednášať. A už tobôž nie tam stáť celý školský rok a naháňať strach. Je to aj o snahe ďalej rásť, nadväzovať kontakty, ktoré žiakov posunú ďalej. A tak, keď písali z Národnej agentúry pre medzinárodnú spoluprácu škôl e-twinning ohľadom uskutočneného výberu účastníkov na konferenciu krajín dunajského regiónu, nebolo možné odmietnuť. Cieľom konferencie vo Viedni bolo motivovať ľudí vyžívať e-twinningové projekty, poskytnúť ďalšie informácie týkajúce sa projektov na diaľku, ako aj rady ohľadom prepojenia s Erasmom+. Naša krajina bola zastúpená 4 reprezentantkami, vrátane Mgr. Madigárovej Kubišovej zo ZŠ Nábrežná. Na konferencii založila e-twinningový projekt spolu s partnermi z 3 podunajských krajín, ktorý sa bude realizovať budúci školský rok, ale tiež získala cenné možnosti pre budúce Erasmus+  projekty. Mimochodom, ZŠ Nábrežná od septembra 2018 jeden realizuje (www.childhoodinabox.blogspot.com) a čaká na schválenie druhého. Držte palce .