Exkurzia na Oravu

Ráno sme sa zobudili do sychravého počasia. Ako sa hovorí: dažďu viseli nohy  z oblohy. Ale my sme sa pred školou stretli veselí a v dobrej nálade.

My, šiestaci, s pani učiteľkami, ktoré nás učia slovenčinu: Čamajovou, Svrčkovou a Chupáčovou, sme vyrazili smer Orava.

Prvým naším cieľom bola rodná obec spisovateľa M. Kukučína, tu sme si obzreli jeho rodný dom a teta sprievodkyňa nám porozprávala čo-to z jeho života. Fotky s jeho sochou v nadživotnej veľkosti nemohli v našom mobile chýbať. Ešte pár magnetiek a ide sa….

Cestou sme pokračovali do Oravského Podzámku, no nezostali sme iba v podzámčí, pretože sme chceli vidieť aj jeden z najkrajších hradov na Slovensku. Táto prehliadka nás riadne unavila, lebo schodom na hrade nebolo konca kraja. Nakoniec nám pani sprievodkyňa povedala, že sme ich zdolali vyše 600. Zaujímavosťou pre nás bolo, že na Oravskom hrade sa natáčali viaceré rozprávky, napr. Láska na vlásku, Sokoliar Tomáš či menej rozprávkový, skôr hororový, Dracula.

V Dolnom Kubíne sme navštívili Múzeum P. O. Hviezdoslava, nášho literárneho velikána, o ktorom sme už niečo vedeli, ale dozvedeli sme sa viac. Vedeli ste, že svoj pseudonym Hviezdoslav si požičal priamo od hviezd, ktoré rád odmalička na oblohe pozoroval?

Po momentoch nadobúdania nových poznatkov, nadišiel vytúžený čas oddychu, ktorý nám pani učiteľky venovali. V Dolnom Kubíne nám dali tzv. rozchod . Ten sme si vyplnili papaním a nakupovaním. Všetci si kúpili to, po čom ich srdce túžilo a spokojní sme sa vrátili späť do autobusu. Cesta späť ubehla rýchlo, lebo nás nezdržali žiadne kolóny, niektorí si aj pospali.

Keď sme sa vrátili domov, každý mal o niečo viac, ako keď odchádzal… pekné zážitky.

Bolo fajn a ďakujeme.

Nadia a Kristínka, 6.A