Stretnutie s faraónom

Dňa 3.10. 2014 sme sa zúčastnili dejepisnej exkurzie. Cieľom našej cesty bola Bratislava.  Pri vstupe na výstavu „Tutanchamon – jeho hrobka a  poklady“ , ktorá sa nachádzala v bratislavskej Inchebe, sme dostali zariadenia so slúchadlami, pomocou ktorých sme počúvali odborný výklad o egyptskom faraónovi . Výstava bola veľmi zaujímavá.  Najviac nás zaujali exponáty z jeho hrobky :  pozlátený sarkofág, zlatá maska, Tutanchamonová múmia. Páčil sa nám aj film a mohli sme si kúpiť suveníry. Naozaj to bol pre nás všetkých zážitok!

Naše putovanie pokračovalo návštevou hradu Devín, ktorý nás prekvapilzaujímavou históriou i  výhľadomna sútok Dunaja a Moravy.A prehliadka veľmožského dvorca Kostolec bola nezabudnuteľná. Odborný historický  výklad dejepisárky pani učiteľky Mojtovej pri západe slnka bol fascinujúci a neopakovateľný. A ten výhľad ! Nádhera!

Celá táto piatková exkurzia bola pre nás veľmi hodnotná a poučná, určite si ju budeme dlho pamätať.

Ďakujeme pani učiteľke Mojtovej za zorganizovanie tejto exkurzie, za milé a odborné sprevádzanie, za trpezlivosť a  milé sprevádzanie ďakujeme aj pani učiteľke Palicovej a Vaňkovej.

Simonka Kmecová (5.B), Ivanka Hulínová (6.B), Simonka Vlčková a Anetka Beláková (6.C),

Zanechať odpoveď