Tekvičkový deň

Na jeseň sú všade okolo nás okrem farebných listov aj tekvice. Veľké, malé, na jedenie alebo na ozdobu – rôzne tekvičky ponúkajú rôzne spôsoby využitia. Posledný októbrový deň sa v našej škole niesol v znamení tekvicového tvorenia. V rukách našich prváčikoch od rodičov, starých rodičov sa objavovali noví tekvicoví návštevníci školy – malé, veľké, strapaté, vyčesané, tekvičkové víly………. strašidielka od výmyslu sveta.Fantázii sa nekládli žiadne medze.  Tekvičkové výtvory zdobili celý deň triedy a chodby našej školy.  Do aktivít vo vyrezávaní tekvicových strašidielok sa zapojili  všetky deti prvého ročníka. Do tried okrem tekvičiek zavítali aj masky pripomínajúce tekvičky, víly, čarodejnice, ktoré nielen čarovali, ale aj maľovali a vypĺňali tekvičkové cvičenia na písanie, striedajúce sa s počítaním tekvičiek. Tekvičkový deň sa ukončil premietnutím rozprávky s pochutnávaním si na dobrotách od svojich rodičov a Svetlonosovom čajíku. Cieľom dňa bolo poukázať na tradície našich predkov, ktorí už dávno vyrezávali Svetlonosov a pripravovali sa na blížiace sviatky.

Zuzana Vojsovičová