Žijeme na Trojmezí – ŠACHOVÝ TURNAJ

Dňa 25.10.2016 sa Základná škola Nábrežná z Kysuckého Nového Mesta zúčastnila na pozvanie družobnej  Základnej školy z Jablunkova  14. ročníka šachového turnaja s medzinárodnou účasťou /PL, ČZ a SR /. Tento turnaj sa konal  pod záštitou projektu „ Žijeme na Trojmezí “. Súťaž prebiehala  vo viacerých kategóriách systémom každý s každým. Našu školu reprezentovali žiaci.

9. ročník Marek ČURAJ, Filip KUBAŠČÍK, Marek POLÁK

8.ročník Alex IMRIŠEK

5. ročník  Mirka MACHYNKOVÁ, Dávid MASNICA, Michal POŠTEK, Dávid MACEK

4 ročník  Martina FRIDRICHOVA,  Alex MACEK

3. ročník  Dávid KUBA

Samotný turnaj začal o 9:30 hod. v príjemnej atmosfére, ktorú vytvorili všetky zúčastnené školy. Na turnaji si každý z nás  vymyslel plán a potom ho trpezlivo, po nepatrných krôčikoch figúrok napĺňal. Každým ťahom nehlučné šachové figúrky menili situáciu na šachovnici. Raz sme dali súperovi lekciu my, inokedy dal lekciu on nám. Ako mladí začínajúci šachisti sme sa museli  učiť predovšetkým kombinovať. Súboje si vyžadovali prísnu logiku myslenia a veľkú dávku obrazotvornosti.

Počas krátkych prestávok, ktoré boli vyplnené občerstvením, prebiehali priateľské rozhovory. Po slávnostnom vyhodnotení a spoločnom obede, sme odchádzali plní dojmov a zážitkov opäť na Slovensko.

Šachová hra vždy bola a bude  potešením a osviežením od starostí  každodenného života.

Veď – Kto hrá šach, nepozná nikdy, čo je to nuda -.

PaedDr. Zuzana Vojsovičová