Medzinárodný deň školských knižníc 2016

Ako sa už na našej škole stalo zvykom, aj tento rok sme sa zapojili do projektu Medzinárodný deň školských knižníc. Už po šiestykrát sme posledný októbrový pondelok venovali knihám. Hlavnou myšlienkou je motivácia našich žiakov, aby sa knihy stali ich kamarátmi a rozvíjali ich fantáziu a predstavivosť. Do akcie sa zapojili žiaci šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka, ktorí pracovali v skupinách.

6.B pracovala pod vedením p. učiteľky Slávky Svrčkovej, 6.C bola s p. učiteľkou Olinkou Štefankou, 7.A pod vedením p. učiteľky Tatiany Chupáčovej, 7.B bola pod taktovkou p. učiteľky Moniky Mojtovej a 8.A tvorila s p. učiteľkou Zitkou Ševčíkovou.

Ráno sme si vypočuli rozhlasovú reláciu, ktorá nás oboznámila s históriou knihy a pozitívne naladila. Naši šikovní žiaci sa aspoň na jeden deň preniesli do krajiny zvanej Fantázia. Ich šikovné ručičky dokázali vyrobiť nádherné pozvánky, záložky do ich obľúbených kníh, tričká s motívom ich najmilšej ilustrácie. V školskej knižnici sme mali možnosť pozrieť si výbornú prezentáciu o vzniku a histórii kníh. Na konci prezentácie nás čakal malý kvíz, ktorý sme s ľahkosťou zvládli. Výsledkom našich žiakov bola aj očarujúca pieseň o knihe, plagáty, komiksy a množstvo ďalších nádherných prác. Šikovnosť a kreativitu žiakov si všetci mohli pozrieť vo vestibule školy.

Medzinárodný deň školských knižníc dopadol výborne, žiaci si obohatili svoje poznatky o knihách a dúfame, že aj ďalšie ročníky budú také úspešné ako tento.

Mgr. Tatiana Chupáčová

MDSK1