„Povedz hlasné NIE!“

Tak ako po minulý školský rok, i tento rok nás navštívili pracovníčky CPPPaP v Kysuckom Novom Meste s preventívnym programom „Povedz hlasné NIE!“.  Cieľom programu je šíriť osvetu medzi žiakmi základných škôl v súvislosti s nástrahami, ktoré prinášajú do života drogy. Naši piataci sa tak po úvodnom zoznámení porozprávali o drogách, o dôvodoch, prečo sa mladí ľudia stávajú závislí, ale hlavne o rizikách, ktoré sú spojené s užívaním návykových látok. Mali možnosť vyjadriť svoj názor na tento problém a kresbou sa snažili znázorniť človeka závislého na drogách.  Dozvedeli sa, že existujú inštitúcie a ľudia, ktorí nám môžu pomôcť pri probléme závislostí. Cez vlastnú skúsenosť – pomocou simulačných okuliarov, zažili vnímanie človeka pod vplyvom návykových látok.

Beseda bola pre žiakov veľkým prínosom v oblasti prevencie, ako aj v uvedomení si zodpovedného rozhodovania sa v záťažových situáciách. Touto cestou ďakujeme p. Baltovičovej, p. Chmeliarovej, p. Kaprálovej a p. Paurovej za zábavné, ale v prvom rade poučné dopoludnie, a tešíme sa na stretnutie opäť o rok.

Mgr. Viera Hmírová

koordinátor PDZ