SVETOVÝ DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

Deň ,,16.október „ sa už tradične označuje ako ,,Svetový deň zdravej výživy“. Na našej škole sa pri  tejto príležitosti  uskutočnila vo vestibule výstavka ovocia a zeleniny, na ktorú priniesli deti na ukážku svoje vlastné dopestované  jabĺčka, uhorky,tekvice, orechy , cukety, hrušky, jahody, zemiaky , hrozno a množstvo ďalších druhov ovocia a zeleniny. Dokonca aj zvláštne plody  ako napr. pepino gold, machovku (židovské čerešne), jedlé gaštany.Jednotlivé druhy zeleniny  boli pekne rozdelené do skupín- hlúbová, koreňová, listová, cibuľová, plodová a strukovinová. Podobne aj ovocné plody deti roztriedili na malvice, bobuľoviny, kôstkovice, súplodie kôstkovičiek  a škrupinoviny .Takýmto spôsobom si preopakovali  učivo z biológie 6. ročníka a tiež si doplnili poznatky o jednotlivých druhoch plodín z hľadiska obsahu vitamínov a zdraviu prospešných látok. Súčasťou výstavky bol aj náučný panel, kde si mohli pozrieť aj nápady a recepty na dobroty práve z cukety, tekvice, jabĺčok a pod., žiaci si na hodinách techniky tiež upiekli zdravé a chutné koláče z našich jabĺčok. Ich šikovnosť ocenili aj vyučujúci, ktorí mali tiež možnosť ich maškrty ochutnať. Pripájame aj zopár pekných záberov :