Retro popoludnie v ŠKD

Február zvyčajne býva mesiac plesov, karnevalov či zábavy pred veľkým pôstnym obdobím. Prváci zažili svoj prvý školský karneval, a keďže tento spôsob zábavy v maskách sa môže starším deťom zdať už nudný, tak staršie deti z tretích, štvrtých, piatych a šiestych ročníkov si v Školskom klube spravili zábavu na tému Retro.

Za úlohu si mali doniesť oblečenie, doplnky, topánky…všetko, čo doma našli a rodičia im dovolili priniesť. Najskôr si o retro štýle niečo povedali. Potom si spravili módnu prehliadku, kde si medzi sebou povymieňali oblečenie a doplnky, aby získali čo najviac retro outfitov. Pri ich prezentácii sa neskutočne zabavili a nasmiali. Do módnej prehliadky sa s radosťou zapojili aj pani vychovávateľky, ktoré nezaostávali, a tiež sa pekne „nahodili“ J.

Po vyčerpávajúcom vyskladaní a vystriedaní rôznych kombinácii outfitov, sa mohli deti občerstviť, pustili si retro hudbu a tancovali klasické retro tance. Pani vychovávateľky im pomáhali osvojiť si tanečné kroky, nasledovala voľná zábava, či akoby retro súťaže (tanec s metlou, stoličkový tanec a pod.)

Deti si popoludnie veľmi užili, dostatočne sa vyčerpali a zakončili posledný deň v škole pred prázdninami takouto veselicou 🙂