Dekupáž – skúšame servítkovú techniku v Školskom klube

Aj keď bol mesiac február kratší ako ostatné mesiace, v školskom klube sme sa opäť nenudili. Pre deti sme pripravili workshop na tému dekupáže. Vysvetlili sme deťom, čo všetko sa dá touto technikou ozdobiť, akým spôsobom to všetko funguje a potom sme začali pomaly čarovať so servítkami.

Deti si doniesli fľaše, kvetináče, varešky, rámiky, tanieriky, …jednoducho hocičo, čo doma našli. Táto technika je celkom jednoduchá a rýchla. Stačilo vybrať obrázok, vzor zo servítky odstrihnúť alebo otrhať, podfarbiť podklad, oddeliť vrstvy zo servítky, natrieť lepidlom na dekupáž, nalepiť a znova pretrieť…hotovo…

Výsledky práce detí si bude možné pozrieť po jarných prázdninách na výstave, ktorú pripravujeme v hlavnej budove našej školy. Okrem krásnych a praktických výrobkov si deti domov odnesú aj novú skúsenosť a môžu touto technikou vyzdobiť doma s rodičmi aj celý byt 🙂