Projekt SadOVO

PROJEKT SadOVO –  pokračuje aj napriek komplikovanej situácii s Corona vírusom. Plánovanej exkurzie do Zaježovej sme sa síce nemohli zúčastniť osobne, ale online prebehli v dňoch 15.10.-16.10 2020 veľmi zaujímavé akcie  , ktorých sa zúčastnili dve žiačky  z 9.B Alexandra a Martinka  spolu s  p. uč. Vaňkovou- tak ako sme avizovali. Počas týchto dvoch dní sme sa snažili splniť nasledovné úlohy : Pre pripomenutie aktivít pripájame program:
ŠTVRTOK

– Ako si predstavujete pestrý ovocný sad? (kreslenie v skupinách)
– Ako využívame školskú záhradu a ako by sme ju radi využívali? (diskusie v skupinách)
– Čo ešte do sadu? (prezentácia fotiek)
– Mapovanie školského pozemku s PlantNet
– Opeľovače na záhrade (Peťo Svitek/ prezentácia)
PIATOK

– Poznávačka ovocných drevín (list, strom, plod)
– Malí pomológovia (určovanie odrôd z terénu)
– Návrh sortimentu
– Hurá von/ ako učiť v sade

Najviac  nás potešilo, že nám pani pomologička p. Šídová (odborníčka na odrody jednotlivých ovocných druhov)určila naše odrody z nášho školského pozemku a tiež  tie, ktoré sme zmapovali  v našom okolí, tak ako sme Vás informovali už v minulom príspevku. V týchto dňoch musíme nachystať  jamy pre nové stromčeky na našom školskom pozemku, ktoré budeme v spolupráci s ľuďmi zo SadOVA vysádzať v mesiaci november. Už teraz sa tešíme  ! Pripájame aj pár zaujímavých fotografií. Posúďte  sami …