Školský výlet 6.A a 6.C do Zlína

Hurá, hurá, už sme tu ( v autobuse), už ideme domov z výletu!

Zažili sme dnes super deň, pretože sme ho celý strávili na školskom výlete do ZOO v Zlíne v Českej republike. Cesta bola dlhá, ale nám to nevadilo, pretože bola zábavná. Ako prvé sme sa zastavili na zrúcanine Považského hradu. Trochu sme si “ zašliapali “ do kopca, ale nám to nevadilo – bol z neho nádherný výhľad do širokého okolia. Urobili sme si zopár krásnych fotografií na pamiatku a namierili si to do mesta Zlín, do ZOO. Pani učiteľky nás rozdelili do skupín, dali nám mapu ZOO, aby sme sa vedeli v tak rozľahlej ZOO orientovať. V tejto  ZOO sú zvieratká  rozdelené podľa svetadielov, z ktorých pochádzajú. Spoločne sme si prešli svetadiel Afriku. Videli sme žirafy, slony, antilopy, supy, hrocha, množstvo vtákov a iných zvieratiek. Potom sme už  zvieratá pozorovali bez sprievodu pani učiteliek – v jednotlivých skupinách. Bol to skvelý zážitok! A tu sú niektoré vyjadrenia samotných detí:

„Páčilo sa mi, že som videla tak veľa zvierat.“

„ Najviac sa mi páčili raje a že som ich mohla pohladiť.“

„Zaujímavý a zábavný výlet. Mohla som byť niekde ďaleko s kamarátmi. Páčilo sa mi tu.“

„Páčilo sa mi tu. ZOO bola veľmi veľká.“ „ Aj sme sa stratili…“ Zaujímavé pre mňa boli najmä  tropické vtáky z rodu Ara… , ale aj iné zvieratá.“

V ZOO sa mi páčilo, aj jedlo bolo dobré, fajné…“ „ Bol to mega výlet a páčilo sa mi, že sme si mohli kúpiť suveníry.“ „ A zmrzlinu, mňam, mňam, mňam..“

Ďakujeme p. učiteľkám Ing. Janke Vaňkovej a Mgr. Emílii Palicovej za organizáciu školského výletu, pánovi šoférovi Dadajovi za bezpečnú jazdu a všetkým žiakom za skvelé správanie sa a dobrú náladu.