Miloš Roman na ZŠ Nábrežná KNM

Človek musí počkať na večer, aby pochopil, aký skvelý bol deň. Myslím si, že na Nábrežnej decká prežili opäť raz chvíle radosti a ich skvelý deň začal už krátko po deviatej ráno. Po tretíkrát tento rok medzi nás zavítal náš absolvent, hokejový reprezentant Slovenska Miloš Roman. Tam kde sa dostal, vďačí svojej vytrvalosti, talentu, snahe o naplnenie svojho sna a samozrejme aj nadšeniu oboch rodičov. Ako sa hovorí, „pokojné more nikdy nevychová skúseného námorníka“, Miloš to dokormidloval tento rok k bronzovej olympijskej medaile zo ZOH v Pekingu, víťazstvu v Masarykovom pohári za majstra českej hokejovej ligy a k štvrťfinále majstrovstiev sveta. Úspech je súčet malých snáh opakovaných deň čo deň, toto sú však úspechy, na ktoré je hrdá aj jeho alma mater. Miloš bol jej žiakom v rokoch 2006 až 2015 a tento moment je zachytený aj na pamätnej tabuli, ktorú sme osadili na budove školy. Bola nám darovaná od Slovenského olympijského výboru. Tak Miloš, nech sa aj naďalej darí ako doteraz a nech sa ti vyhýbajú zranenia, aby sme sa opäť raz mohli spoločne tešiť z tvojich úspechov. ????????