Posledná aktivita Erasmus+ LO-VE

Pondelok 13.júna sa u nás uskutočnila jedna z posledných Erasmus+ aktivít projektu LO-VE. Zavítala ku nám Michaela Birkusová, ktorá nám odkryla tajomstvo minizoo v našich črevách a to, ako si „potvorky“ pomocou kvalitného spánku, pohybu na dennej báze a kvalitnej stravy správne v črevách chovať.  Vysvetlila nám, čo by sme mali mať denne na tanieri a koľko toho je pre nás dobré zjesť. Avšak, nielen jedlom je človek živý, my sme sa presunuli aj do slnkom vyhriateho átria a ponaťahovali sme si svaly, o ktorých sme ani netušili, že ich máme. Po úvodnej meditácii sme sa naučili jogové pozície mačka, strecha, hora a iné a napokon si väčšina zo zúčastnených žiakov prvýkrát v živote zacvičila svoj prvý „pozdrav slnku“. Na IG projektu @love.erasmus.project je video, ktoré svedčí o tom, že im to na konci išlo parádne – pekné jogové flow. Veríme, že 50% zo zúčastnených, ktorí priznali, že ráno neraňajkujú, začnú nad raňajkami aspoň uvažovať a že netradičný deň v škole žiakom priniesol nové poznatky o ich trávení, zdraví, vlastnom tele. Treba poznamenať, že popri tom všetkom padol naozaj veľký kôš plný ovocia!

Ďakujeme Erasmus+, že vďaka Tebe je náš školský život bohatší.