Zmysluplný deň

Opäť sa deti druhého ročníka  naučili a zažili niečo nové.

Novonadobudnuté vedomosti a zručnosti sa nemusia získavať len v škole, ale napríklad  aj na zaujímavej exkurzii. Pre nás bol takýmto  inšpiratívnym  dňom  piatok 24. mája.

Využili sme príležitosť byť tam, kde prebieha konkrétny skutočný život a získať množstvo priamych skúseností. Výrobné družstvo Okrasa v Čadci otváralo pre nás  svoje široké dvere dokorán. Ich špecializáciou je tradičná výroba  sklenených ozdôb, ktorá je zameraná na ručnú prácu bez využitia strojov, čo zaručuje originalitu každého kusa výrobku. Vianočné ozdoby, kolekcie a sety, Veľká noc a Valentín, to všetko sú témy, v ktorých sme sa ocitli takmer súčasne. Mnohé z našich  detí sa stali v tento deň súčasťou výrobného procesu. Skúsili si náročnú a zodpovednú prácu pracovníčok výrobného družstva Okrasy. S odbornou pomocou ozdobovali výsledné produkty. V závere exkurzie nechýbala naša  tradičná návšteva podnikovej predajne, s ktorej každý z nás vychádzal s jednou, ba poniektorí aj s viacerými krabičkami sklenených ozdôb.

Vedomosti z iného súdka sme získali návštevou Kysuckej knižnice v Čadci, ktoré boli pre nás rovnako zaujímavým obohatením.

Za toto príjemné a poučné dopoludnie veľmi pekne ďakujeme tetám Majke a Danke z Centra voľného času v KNM.

Mgr. Jarmila Bandurová