Týždeň modrého gombíka 2014

unicef  unicefg  unicef

Každý rok v máji organizuje UNICEF Slovensko verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka.Tento rok tomu bolo už 10 rokov, čo dobrovoľníci na celom Slovensku za príspevok ďakovali Modrým gombíkom – náramkom – symbolom zbierky. Nositelia tohto symbolu zemegule, detstva a spájania sa tým dávajú najavo, že im záleží na deťoch a podmienkach, v ktorých žijú. Výnos z celej zbierky bol určený na konkrétnu pomoc ohrozeným deťom v niektorej krajine napr. na vzdelávanie a zabezpečenie pitnej vody, zabezpečenie základných sanitačných a sociálnych zariadení či očkovanie. Aj Základná škola Nábrežná ulica v Kysuckom Novom Meste sa zapojila do tejto celoslovenskej zbierky a sumou 110.- eur podporila deti v Afrike. Ďakujeme všetkým žiakom a zamestnancom školy.

Nositelia tohto symbolu zemegule, detstva a spájania sa tým dávajú najavo, že im záleží na deťoch a podmienkach, v ktorých žijú.

Zanechať odpoveď