Veľkonočná výstavka

V uplynulých dňoch sme slávili veľkonočné sviatky. Našim žiakom sa snažíme nielen pripomínať rôzne sviatky ako súčasť života, ale zároveň sa snažíme v nich zachovávať aj slovenské tradície .V rámci hodín technickej výchovy  sa učili zdobiť vajíčka rôznymi technikami- vyskúšali si napr. obliepanie vajíčok bavlnkami, servítkovú techniku či zdobenie  a zhotovovanie veľkonočných kraslíc voskovou technikou. Výsledok svojho  snaženia prezentovali peknou  zaujímavou výstavkou vo vestibule našej školy, ktorú si sami naaranžovali a myslím si, že sa bolo veru na čo pozerať. Mnohí žiaci majú naozaj veľmi pekné estetické cítenie, ktoré je dôležité aj v súčasnom svete, plnom modernej techniky, ale najmä nás teší, že si uchovávajú vzťah k tomu, čo tu kedysi robili bežne naši starí rodičia. Nakoniec, posúďte sami. Pripájame aj zopár fotografií.

Vyučujúce technickú výchovu