Súťažíme v jazykoch s WocaBee

        Žiaci ZŠ Nábrežná v Kysuckom Novom Meste sa zapojili v rámci vyučovania Aj, Rj a Nj, pod vedením vyučujúcich E. Palicovej a S. Svrčkovej, do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát.
Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok – WocaBee (čít. „vokebí“).                  V aplikácii  sa žiaci učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom.
V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok.
Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci a slovíčka sa naučia vrátane správnej výslovnosti.
Aplikácia navyše pracuje s každým žiakom individuálne za pomoci umelej inteligencie a žiaci si ju môžu spustiť na mobile, tablete či počítači.

        Triedy aktuálne súťažia v okresnom kole šampionátu, v ktorom môžu získať zaujímavé ceny nielen pre seba, ale aj pre vyučujúcich a pre našu školu.
Súťažíme aj o príspevok na modernizáciu škôl v hodnote 6 000 €.
Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky sú k dispozícii na:

www.wocabee.app/sutaz

             Tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.
Sme veľmi radi, že na našej škole dávame priestor moderným technológiám a učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý žiakov baví a prináša im skutočné výsledky!
Držíme im v súťaži palce!