Školský sad sa dočká obnovy

Po rokoch neistoty sa na našej škole začala oživovať tradícia pestovateľských prác v školskom sade. Definitívne padla výstavba parkoviska a tak sme sa pustili do prvej etapy revitalizácie tohto pozemku. V prvom rade sme potrebovali dostať do sadu vodu na polievanie. Vsadili sme na obnovu niekdajšej studne s ručnou pumpou, ktorá pred rokmi slúžila žiakom aj učiteľom. Žiaľ pôvodná pumpa sa stala korisťou pravdepodobne zberačov kovov a z pozemku zmizla. Studňa sa zasypala hlinou, zarástla trávou. Jeden z rodičov našich žiakov, pán Kubala, zrekonštruoval pôvodný vrt, obnovil tým studňu a spomienkou na staré časy je aj nové ručné čerpanie vody. V ďalšej etape škola plánuje vytvoriť nové hriadky pre pestovanie zeleniny, okrasných a liečivých rastlín či korenín. V záhrade pribudne skleník, kompostér, nové dreviny ovocia a revitalizuje sa jabloňový toľko diskutovaný sad. Na rekonštrukciu oplotenia a zfunkčnenie novej brány sme oslovili odborníkov, ktorí pripravia rozpočet. Do školskej záhrady sa tak po rokoch vráti život, žiaci sa naučia novým zručnostiam a veríme, že presvedčíme neprajníkov, že parkovisko naozaj nebol premyslený nápad.