Navštívili sme Britské centrum

Koľko poslancov má britský parlament? Prečo je tam menej miest na sedenie ako samotných poslancov? Akej farby bol pôvodne 10 Downing Street? Čo znamená Poets Corner vo Westminster Abbey a čím sú známe Kew Gardens? Odpovede na tieto otázky a mnoho ďalších informácií nielen o Londýne sa dozvedeli žiaci 9.A a 9.C  sprevádzaní  p. uč. Madigárovou Kubišovou a p. uč. Hmírovou v piatok na exkurzií v Britskom centre, ktoré sa nachádza v Krajskej knižnici v Žiline. Ponuka tohto oddelenia, ktoré bolo založené v spolupráci s British Council už v roku 2007 s cieľom podporiť výučbu a štúdium anglického jazyka je skutočne bohatá. Okrem kníh, CD,DVD a časopisov centrum poskytuje aj poradenstvo pri príprave na Cambridgské skúšky.   Aj našich deviatakov zaujala široká ponuka študijných materiálov a publikácií, predovšetkým Graded Readers, ktoré poskytujú niekoľko úrovní  slávnych diel v anglickom jazyku v zjednodušenej forme.  A nezaostávali ani vo svojich znalostiach v angličtine. Po prednáške o Londýne v anglickom jazyku úspešne absolvovali Kahoot kvíz. Víťaz kvízu Dávid (9.A) nám o návšteve britského centra povedal:  „Po anglicky sme rozumeli veľmi dobre. Dozvedeli sme sa aj nové fakty o Londýne. Celkovo piatku by som dal 9/10. Prečo len 9? Lebo to mohlo trvať dlhšie.“ J

Veríme, že návšteva Britského centra bola pre našich žiakov inšpiráciou.

Mgr. Viera Hmírová