Expedícia Budatínsky hrad

Aj túto jeseň pripravilo Považské múzeum v Žiline interaktívne vzdelávacie podujatie Expedícia Budatínsky hrad. S radosťou a nadšením sa tohto krásneho podujatia zúčastnili aj žiaci 3. ročníka. Dozvedeli sme sa viac o histórii Budatínskeho hradu, jeho známych rodoch, o etnológii, botanike a drotárstve. Vyskúšali sme si svoju bystrosť, postreh, ale aj vedomosti.

S odbornými pracovníkmi múzea sme si pozreli expozíciu hradu, navštívili vežu a východný palác. Pri tvorivých aktivitách si každý jeden z nás vyrobil vlastné mydielko a svoje pršteky sme si potrápili aj pri práci s drôtom. Zahrali sme sa aj na malých reportérov. Táto aktivita nás veľmi pobavila. Pútavé a zaujímavé bolo rozprávanie o mohutných a starých stromoch v parku Budatínskeho hradu. Našou úlohou bolo nájsť a definovať listy a plody konkrétnych stromov. Touto aktivitou sa naša expedícia skončila. Plní nadšenia a krásnych zážitkov sme sa pomaly pobrali domov.

Mgr. Martina Janeková