Zdravá výživa

16. október- ,,Svetový deň zdravej výživy“- málokto si z nás uvedomuje, že potravu berieme ako samozrejmosť, zvykli sme si na plné taniere, väčšina z nás si v tom každodennom zhone nestíha ani uvedomovať, čo všetko nášmu telu dávame. Je preto na mieste, aby sme pripomínali najmä našej mladej generácii, čo je pre naše zdravie prospešné a naopak čo mu môže škodiť. Deti by sa mali už bod útleho veku naučiť, že súčasťou ich jedálnička musí byť aj ovocie a rôzne druhy zeleniny. Aby sme im ukázali, že aj z obyčajnej cukety či mrkvy sa dajú upiecť super maškrty ale aj slané dobroty,  tak sme spolu s dievčatami zo 7.B prichystali malé pohostenie, kde mohli naši žiaci  ochutnať jednoduché , ale chutné  a zároveň zdravé koláče a slané posúšiky z cukety. Poďakovanie patrí aj p. uč. J.Michelovej, M.Mojtovej , žiakom 6.C a žiakom 9.A triedy. Ochutnávka pečených dobrôt bola spojená s výstavkou ovocia a zeleniny vo vestibule školy, kde si žiaci mohli pozrieť jednotlivé druhy našej bežnej zeleniny- mnohé doniesli práve z vlastnej dopestovanej úrody,  a na paneli si mohli prečítať mnohé zaujímavé informácie, ako aj nájsť recepty na jednotlivé koláče. Myslíme si, že sme si fajn pochutili…Pripájame aj nasledujúce fotografie :