ZDRAVIE JE LEN JEDNO

Zdravie je pre každého z nás azda to prvoradé. V rámci prevencie  a získania nových poznatkov sa aj naši žiaci zapojili v priebehu tohto školského roku do dvoch veľmi zaujímavých ,ale zároveň časovo náročných projektov. Úspešne sa nám podarilo zrealizovať a ukončiť projekt, ktorý organizovala spoločnosť Kaufland  pod názvom ,,Moja malá záhradka“. Zapojili sa doň žiaci 4.A triedy  a z malých semienok, ktoré sme dostali v rámci projektu, vypestovali krásne rastlinky,   o ktoré sa vzorne starali a mohli sledovať vývin každej rastlinky od maličkého semienka až po dospelú rastlinku. Takýmto spôsobom vypestovali napr. : pažítku, papriku, koriander, zeler, medovku, čakanku, bazalku, fenikel, oregano, petržlen, majorán, žeruchu, ľadový šalát, mrkvu, kôpor, špenát, cherry paradajky, brokolicu. Všetky tieto rastlinky žiaci vysadia na našom školskom pozemku a budú sa o ne aj naďalej starať. Nielen, že získali množstvo nových zručností a vedomostí o pestovaní rastlín, ale zároveň sa zapojili do súťaže o rôzne ceny pre školu. Sme zvedaví, ako to celé dopadne , lebo na vyhodnotenie ešte stále čakáme. Pripájame aj celú fotodokumentáciu projektu.