Chránim seba v ŠKD

V posledných dňoch, či mesiacoch sa bohužiaľ aj nášho školského klubu dotkla téma Corona-vírusu. Keďže deti majú veľa otázok, snažili sme sa pre nich pripraviť aktivity, ktoré by sa dotkli aj tejto témy. S deťmi sme sa porozprávali o tom, akým spôsobom sa šíria bacily, ako sa pred nimi chrániť a ako sa správať zodpovedne, prečo je dôležité dodržiavať niektoré povinné opatrenia (nosenie rúška, dezinfekcia,odstupy,…). Prváčikovia si následne „bacily“ zilustrovali, tak ako si ich predstavujú. Nakreslili krásne machuľky s očami či tváričkami. Najviac nás všetkých trápia a doslova otravujú rúška. Pre deti je veľmi ťažké nosiť ich celý deň. Snažili sme sa, aby aj v tomto nie veľmi príjemnom opatrení našli niečo pekné. Zahrali sme sa na návrhárov a skúsili sme si navrhnúť svoje vlastné rúško z papiera. Staršie deti z 3.-4. ročníka si dokonca vyrobili vlastné plnohodnotné rúško rozostrihaním ponožky alebo si ho jednoducho ušili z látky. Deťom sa výroba páčila, dokonca sa niektorí pochválili kamarátom aj na druhý deň a prišli vo vlastne vyrobenom rúšku do školy. Veríme, že aj vďaka týmto aktivitám deti lepšie pochopia a zvládnu niektoré nevyhnutné opatrenia, ktoré sa im doteraz zdali nepochopiteľné.